Kõnelejad

Liam Parker on pärit Inglismaalt, kus ta juhtis Kerith Community Church’is mitmesaja liikmelist noortetööd 7 aastat. Teda iseloomustab kirglikkus noorte järgi ja ta on oma teenimistöös väga misjonimeelne. Ta on teeninud oma meeskonnaga Eesti noori juba alates 2013.aastast. Tema elu ja sõnum on innustanud siinseid inimesi palju ja andnud julgust ning oskuseid eestlastel paremini oma ühiskonda teenida. Liam on täna oma meeskonnaga ja abikaasa Emilyga Inglismaal rajamas uut kogudust “Flow Church”, mille avateenistus toimub juba 23.september, just siis kui on PP viimane päev. Ta usub tohutult Eesti noortesse, mis väljendub ka selles, et keset oma aasta ühte kõige kiiremat perioodi on ta leidnud aega, et tulla kõnelema PP festivali esimesele õhtule.

Meego on korduvalt öelnud, et tema elu üheks suurimaks kujundajaks ja õnnistuseks on olnud tema erakordselt armastav perekond ja kokkuhoidev suguvõsa, kus ta on võinud üles kasvada. Temaga suheldes mõistad kiirelt, et tal on avatud süda inimeste suhtes ning et neid, kes on temaga võinud jagada oma elu kõrg- ja madalhetki on olnud palju. Täna teenib Meego 3D koguduses õpetuspastorina ning on Euroopa Baptisti Föderatsiooni asepresident. Mees, kes armastab joosta, reisida, muuseume, džässi ning kunsti, kuid üle kõige oma armsat perekonda. Usume, et Meego isiklikult ellu elatud sõnum perekonnast ja Jumala armastusest on kõnekas tänases Eestis paljudele.

Kui keegi teab pereasjadest, siis see on Karmen Maikalu. Ta on fantastiline naine, abielus Põltsamaa Jordani koguduse pastori Meelis Maikaluga ja neil on kolm last. Veel on Karmen pühendunud koolipsühholoog, pereterapeut ja koolitaja. Karmen aitab oma inimestel paremini arusaada endast ja teistest läbi nii pisarate kui ka naeru. Tema enda elujõulisus, empaatiavõime ja loomingulisus peegeldavad kaunist Jumala loomingut.

Allan (Äl) on mees, kellele Jumal on andnud südame sügavust ja oskust sõnadega osavalt ringi käia. Ta on julge oma suhtes Jumalaga kui ka väljakutsete esitamises inimestele  ja kultuurile oma ümber. Nii võib tihti tema instastory’des kohata mõtlema panevaid küsimusi ja mõtteid. Tal on suur süda noorte suhtes ning seetõttu töötab ta ka täna Rakvere linnas noorsootöö spetsialistina. Veetes aega koos Allaniga mõistad, et ta armastab väga toitu, inimesi ja eriliselt Jumalat. Viimane väljendub eriti ka tema uues luulekogus, mida lugedes saad aru, et ta on õppinud tõeliselt Jumalat kuulama ning olema päris ja tõeline Jumala ja teiste inimeste ees.

Grete on ühiskonna suhtes väga uudishimulik, talle meeldib maailma ja erinevaid inimesi avastada. Tal on alati mitu projekti käsil, mis paneb mõtlema, kas ta ka kunagi magab? Samas, võib see seotud olla tema kohvi armastusega. Juba teismelisena sattus Grete koguduse keskele, kus leidis enda koha ja alustas oma suhet Jumalaga. Kogudus ja sõprused selle sees on ta elu tohutult mõjutanud ning kasvatanud teda inimeseks, kes ta täna on. Grete on juhtinud EKNK Toompea koguduse noortetööd ning tegeleb täna  aktiivselt ettevõtluse maastikul. Igal aastal tema sünnipäeval võib näha Grete facebooki lehel mõnda põnevat photoshopitud pilti, mille Simona on sinna õnnesooviks üles pannud.

Simona sõnavaras ei eksisteeri sõna “small talk”. Ta iseloom on mitu korda suurem kui ta ise. Ta ei ole keskmine vaikne eestlane, aga seda põnevam on temaga aega veeta. Inspireerides inimesi enda ümber on Simona suurepärane sõber neile, kes on talle lähedal. Simona on tõeline Eesti fänn ja usub Eesti noortesse ja kogudustesse, valutades südant ja pisaratega palvetades selle eest, et muutused tuleks esile. Viimased 4 aastat õppis Simona teoloogiat USA-s Wheatoni ülikoolis. Pole vist vaja öeldagi, et see oli uus väljakutse ka kõikidele tema sõprustele kodumaal Eestis.

Olles kindlasti üks nooremaid pastoreid tänases Eestis, on Ivo mees, kellele Jumal on andnud erilist oskust näha suuremat pilti ja unistada suurelt ning kujundada võimsaid visioone. Ivoga aega veetes näed, kui sügaval südames on tal Eesti noored, mis ilmselt on seotud ka sellega, et ta aastaid juhtis EKNK Toompea koguduse noortetööd, kus tänaseks on täitmas pastori kutset. Koos oma abikaasa Liisiga palvetavad ja tegutsevad nad julgelt selle nimel, et inimesed Eestis võiksid kogeda ülevoolavalt Jumala armastust ning et Tal on nende elu jaoks suuremaid plaane.

Peale selle, et Joonatan on mees, kes suudab vastu võtta ka kõige pöörasemad väljakutsed, on tal omadus tuua kokku erinevaid inimesi ja panna neid ühe eesmärgi nimel tööle. Kui ta just oma abikaasaga kodu ei sisusta, valmistab ta köögis tipptasemel roogi oma lähedasetele sõpradele ja noortele nii koguduses kui väljaspool kogudust, kelle pärast ta süda valutab. Just noored on need, kes panevad Joonatani südame kiiremini põksuma ning kellesse ta kõige enam usub. Ta on veendunud selles, et Jumal tahab kasutada tänaseid noori ja teha midagi pöörast oma koguduse ja kuningriigiga siin Eestis – küsimus on, kas sina oled selleks valmis?

Rohkem kui 8 aastat tagasi sai Jakob Jumalalt kõnetuse rajada Eestisse kogudus, kuhu tema generatsioon võiks tulla ja mis oleks noortele kõnekas. Omamata selleks mingit väljaõpet või selget ettekujutust, hüppas tema ja veel pea 10 noort inimest kaasa selle nägemusega ning panid alguse 3D kogudusele. Täna tegutseb see kogudus 5 erinevas asukohas üle Eesti rohkem kui 150 noore inimesega, kellest suurem osa tulevad mittekristlikest perekondadest. See teekond on olnud täis nii kõrghetki kui valusaid tagasilööke, kuid täna on Jakobil jätkuvalt tahet juhtida kogudust ning uskuda suuremat nägemust kogu Eestile.

Joeli kirjeldab kõige paremini 1Jh 1:7 – tema teod on tõesti täis armastust ja vaimu vilju.  Alandlikult osaduses koos Jeesusega on tal jagada palju armastust ja kinnitavaid lugusid. Kuulates neid lugusid, tekib tunne nagu loeks Apostlite Tegude raamatut. Joel on olnud üle kümne aasta EELK Lääne-Nigula Püha Nikolause koguduse noortejuht ja teinud ülistusmuusikat. Hetkel tegutseb ka bändis Reinaru Vennad. Joel märkab inimeste ande ja oskab kutsuda inimesi oma kohta koguduses leidma, seda andi on ta kasutanud kirstiliku ajakirja Pluss peatoimetajana. Joeli lemmikud ülistuslood on need, mis räägivad Jeesusest.

Virumaa südames Rakvere linna ääres asub üks armas kodukene, kus peetakse kanu ning kasvatatakse imearmsaid Jehtro Leod ja Iida Abigaili. See on Kamside kodu, mis on tuntud suuremale osale Rakvere inimestest. Maria ja tema abikaasa Taavi on panustanud Rakvere noortesse juba hea hulga aastaid ning on otsustanud armastada seda kogukonda, mille keskel nad on kasvanud. Maria on pöörane ja pööraste soengutega, ilmselge ekstravert. Kuid sellest olulisem on tema julgus ja pühendumus, jääda ja armastada ning panustada siin, kust suurem osa noori kipub ikka ja jälle ära liikuma. Temaga kokku puutudes kuuled alati pööraseid lugusid ning ikka ja jälle märkad tema südant veel radikaalsemalt armastada inimesi ja kogukonda tema ümber.

Tohutust energiast ja rõõmust pakatav Gunnar on see, kes hüppab kaasa esimeses reas, võib sulle vahel jala taha panna ning patsutab käega õlale ja ütleb:”Sa oled ikka super inimene, mega BIG BLESS sulle!”. Gunnar on mees, kes usub kogu südamega noortesse ja lastesse ning on veendunud, et just nende kaudu tahab Jumal täna Eestis erakordselt tegutseda. On aktiivne oma kogukonnas ning panustab kaasa täiega, veendumusega, et kogudus on vajalik ja peaks olema avatud igale inimesele igaks päevaks. Ta on juhtinud Rakvere Karmeli kogudust juba pikki aastaid ning teenib täna kaasa ka EEKBK Liidu asepresidendina.