kõnelejad

Meego Remmel

Meego on tõeline suunamudija, kes suudab teha ühes päevas rohkem Facebooki ja Instagrami postitusi kui keskmine eestlane nädala jooksul. Seejuures on igaüks neist sisukas ja mõjuga. Aga suurem kui on ta järgijate hulk sotsiaalmeedias, on kultuurimuutused, mida ta on esile toonud oma juhtimisega erinevates valdkondades. Ta on teeninud aastaid koguduse pastorina, olnud Eesti EKB Koguduste Liidu president, KUS-i rektor ning täna ka Euroopa Baptisti Föderatsiooni president. Kuid tema mõju suurus ei tule esile mitte rollidest, mida ta täitnud on, vaid tema olemise viisist ja usust, et Jeesus on tõesti “Minu Issand ja minu Jumal”. Olles täna osa 3D kogudusest ning erineval viisil teeninud sadu noori, usub ta, et Jumal on eriliselt tegutsemas järgmiste põlvkondade keskel Eestis, kutsudes neid olema õnnistuseks kogu meie maale ja rahvale.

Simona Andreas

Simonal on erakordne lugu Jumalaga ning ta on kogenud oma elus mitmeid imesid. Kohtumine ja kogemus Jeesusega on teda pannud pühenduma Ta Sõnale ja kogudusele. Nii õppiski Simona 4 aastat USA-s Wheatoni Kolledžis teoloogiat, eesmärgiga, et tulla ja teenida Eestis järgmisi põlvkondi, et nad võiksid mõista ja kogeda Jumalat sügavuti ja avaralt. Ta on tuline palvevõitleja, kellele läheb korda see, kuidas me kristlastena elame ellu Jeesuse läkitust oma kogukondade ja ühiskonna keskel.

Kuldar Kaljuste

Kuldar jättis 11 aastat tagasi oma müügimehe töö ning otsustas pühenduda täielikult Jeesusele ja Tema eeskujule jüngrite tegemisest. Sellel teekonnal on ta ehitanud üles Eestis ainulaadse evangeelse jalgpalli töö, mille kaudu on palju noori mehi üle Eesti kohtunud Jumalaga. Koos abikaasa Margareti ja oma lastega kolisid nad Tartust Kalamajja, et rajada kogudus Tallinna Kogukonnad, et jõuda uute inimesteni kaugel Jeesusest. Ta on mees, kes armastab Jumala Sõna, kogudust, noori ja jalgpalli, aga eriliselt oma perekonda.

Sven-Joonatan Siibak

Sven-Joonatan on kirju eluga mees, selle kõige paremas tähenduses. Oma tegusate aastate jooksul on ta Hiiumaal üles kasvanud poisina jõudnud juhtida noorsootöö Kalju koguduses, rajanud 3D kogudust Tallinnas, pannud aluse 3D Hõumile (hõumi vanaisa) ning tänaseks teenimas Rakvere Karmeli koguduse pastorina. Lisaks töötab ta Eesti EKB Koguduste Liidus arengujuhina ja veab eest ka Liidu noorsootööd. Eestis pole ilmselt kuigi palju kristlasi järel, kes poleks jõudnud Joonataniga sisukaid vestlusi pidada või siis nautida tema ja abikaasa Helini külalislahkust ning kuulsust koguvat saiavormi. Kuid mis kõige tähtsam, Sven-Joonatani süda tuksub ustavalt Jumalale ja Tema riigi ülesehitamisele, eriti läbi Eestimaa noorte, kellesse ta panustab väsimatult ning kelle kaudu ta usub tahab Jeesus tuua esile muutust meie koguduste, maa ja rahva keskel.

Ragne Kivimets

Ragne on toonud esile tõelise kultuurimuutuse Eesti ülistusmuusika maastikul, teenides viimased aastad siin misjonärina. See pole olnud mitte programmide, lauluvaliku või meetodite abil vaid eelkõige läbi inimsuhete ja teistesse panustamise kaudu. Olles pühendunud Jeesusele ja Tema koguduse missioonile, on ta kirglik oma usus, teenimises ja inimeste armastamises.

Sander Saard

Sander on mees, keda paljud on näinud kaamera taga, kuid palju rohkemad on näinud ja kogenud tema lahket südant, mis ei põlga eal teha head ning seista nende eest, kellest mööda minnakse. Oma abikaasa Victoriaga on nad ise noortena olnud “vaimulikeks vanemateks” paljudele ning avanud oma kodu neile, kes seda on vajanud. Sandri jaoks on Jumalariik kõikjal, nii kodukirikus Focuses teenides kui ka skatepargis trikitades, kus iganes on inimesi, kes on kaugel Jumalast on alati võimalus jagada sellest, kes on Jeesus ja mis mõju on Tal olnud tema enda elule.

Herkis ja Maarja Roosimaa

Herkis ja Maarja on suurepärane näide, kuidas Jumal toob kokku inimesi vastanduvast – Hiiumaalt ja Saaremaalt. Elades küll Tallinnas ja teenides kaasa Toompea Nelipühi koguduses, küpses neis ühel hetkel kutse ja läkitus jätta selja taha tuttav ja mugav ning suunduda teenima noori Hiiumaal. Kohalikus kogukonnas on nad avanud oma iseehitatud kodu ja Maarja suurepärased kondiitrioskused pannud mängu, et jõuda noorteni kaugel Jeesusest. Tänaseks on neist saanud ka pastoripere ning Herkis on juhtimas Hiiumaa Misjonikogudust. Nende teenimine ja süda kogukonnas, kust pigem läheb inimesi kui tagasi tuleb, on sütitav ning Jeesuse armastuse kogemust esile toov.

Mart Oksa

Mart on igapäeva töös maakler, kuid “oma panused” on ta kõik pannud Jumalariigile, olles üks Mosaiik koguduse rajajatest ja juhtidest. Abikaasa Heleriniga on nad pühendanud oma südamed ja pereelu, et üheskoos otsida Jumalat ja Tema tahet ning elada nähtavaks ja mõistetavaks Jeesuse kogudus paljudele Tallinna inimestele. Kes on Mardiga kohtunud teavad, et lisaks heale huumorisoonele on temas kirglik palvemeelsus ja vankumatu usk, et Jeesus on tõesti Kuningas.

Lisete Lige

Lisetet võiks iseloomustada paljude asjade kaudu, mida ta teeb. Olgu selleks õpetajaamet, käsitöö ja disaini huvi, mõnusate ja meeleolukate ajakirjanduslike tekstide kirjutamine või hoopiski suurürituste korraldamine ja juhtimine. Siiski on üle selle siiras süda teenida Jumalat oma parimaga, kuhu iganes Tema kutsub. Nii ongi ta olnud osa 3D koguduse rajamisest Tallinnas, PP festivali ümberkujundamisest, 3D koguduse lastetöö käivitamisest, GLS Eesti korraldamisest ja 3D Hõumi alustamisest. Ja mitte sugugi igalpool pole ta end tundnud kui “kala vees”, kuid olnud ustav Jumalale ning Tema kutsele, ka keset tema enda jaoks ebaloogilist ja ebamugavat. Et kasvada oma andides ja Jumalariigi nägemises on ta alustanud sellest sügisest õpinguid täiskohaga töö kõrvalt Kõrgemas Usuteaduslikus Seminaris.